MASAŻ KOSMETYCZNY I REDUKUJĄCY CELLULIT

Cellulit zwany też skórką pomarańczową to gromadzenie się głęboko w skórze właściwej oraz w tkance łącznej nadmiernej ilości tłuszczu i związanych przez niego produktów przemiany materii i wody.

Cellulit w znacznym stopniu upośledza krążenie krwi i limfy w zaatakowanej tkance, przez co dociera do niej mniej tlenu. Tłuszcz nie ulega spalaniu, gromadzi się woda i toksyny. Masaż w znacznym stopniu zredukuje cellulit i zmniejszy rozstępy. Rozbicie tkanki tłuszczowej oraz usunięcie toksyn z organizmu, polepszy ukrwienie skóry i mięśni, co przyspieszy procesy przemiany materii. Masaż wygładzi, uelastyczni tkankę skórną i podskórną oraz ją ujędrni. Usprawni krążenie powierzchowne, a tym samym lepiej odżywi skórę. Udrożni przewody gruczołów skórnych i spowoduje poprawę ich funkcji poprzez przyspieszenie złuszczania zrogowaciałych – martwych warstw naskórka.

Masaż partii ciała objętych cellulitem wykonuje intensywniej, a jeśli to możliwe (czyli gdy nie ma żylaków i pękających naczyń krwionośnych) polecam także dodatkowo masaż bańką chińską, która wspaniale się sprawdza i przynosi efekty szczególnie na partiach ud, bioder lub brzuchu.

Masaż można poprzedzić peelingiem.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu – tak jak wymienione przy masażu klasycznym.